کیت تست منیزیم

توضیح کوتاه

منیزیم از جمله عناصری است که به وفور در آب دریاها یافت می شود و میزان آن بین ۱۳۰۰ تا ۱۴۰۰ میلی گرم در لیتر می باشد. منیزیم یکی از بخش های اساسی یک کلروفیل را تشکیل می دهد و برای عمل فتوسنتز بسیار حیاتی است. بدون عمل فتوسنتز جلبک ها و مرجان ها که به این فرایند وابسته هستند امکان زندگی را از دست می دهند. منیزیم یک نقش مهم دیگر نیز در ترکیب آب آکواریوم بازی می کند و در حقیقت به متعادل نگهداشتن میزان کلسیم، قلیائیت وسختی کربنات در آب آکواریوم کمک خواهد کرد.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
6114 - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

توضیحات

کلسیم به کمک کربنات ها و بی کربنات ها یک ساختار پایه و اساسی را به نام کربنات کلسیم شکل می دهند که پایه اصلی و لازم برای ساخت اسکلت های مرجانی و جلبک های کرولاین است. این تغییرات لازم است توسط یک فرایند بیولوژیک شکل داده شود و به صورت مناسب در مکان مناسب قرار گیرد که این فرایند بیولوژیک برای کار نیاز به میزان مناسبی از منیزیم دارد.

بدون حضور منیزیم فرایند های لازم جهت ساخت و تشکیل ساختارهای مناسبی از کربنات کلسیم شکل نمی گیرد و قدرت حلالیت کلسیم در آب به شدت کاهش پیدا می کند.

عدم وجود منیزیم فرایند های مخالف را برای شکل گیری کربنات کلسیم را افزایش و حضور منیزیم به تشکیل و استفاده بهتر ارگانیسم های مختلف از کربنات کلسیم کمک کرده و سرعت رشد آنها را به میزان قابل قبولی افزایش می دهد.

همچنین منیزیم به صورت مستقیم توسط برخی از انواع جلبک های مفید مصرف شده و به کنترل میزان کلسیم، سختی و در نتیجه pH کمک خواهد کرد.

توجه داشته باشید که بیشتر محلول ها و مکمل های منیزیم دارای یون های مختلفی از این عنصر بوده که تمامی این ساختار های یونی برای آکواریوم مناسب نمی باشد و از طرف دیگر برخی از آنها می توانند میزان آمونیاک را در آب آکواریوم شما افزایش داده و بار بیولوژیک اضافه ای را به سیستم شما تحمیل کنند. استفاده از محلول منیزیم با کیفیت بالا می تواند به سلامت آکواریوم شما کمک کند با توجه به آزمایش های صورت گرفته محصول Magnesium Blend - Ballingset Element II از شرکت ReeFlowers تنها حاوی مقادیر مناسبی از یون های مفید عنصر منیزیم می باشد و بدون تاثیر بر ساختار بیولوژیک به افزایش میزان منیزم در آب آکواریوم شما کمک خواهد کرد.

این کیت تست با توجه به حساسیت و میزان عنصر منیزیم در آب شور به شکلی طراحی شده است که المان های مختلف از جمله کلسیم و سختی تغییری در نتایج این تست به وجود نمی آورند. این تست می تواند میزان منیزیم را در آب آکواریوم شما با دقت ۳۰ میلی گرم در لیتر مشخص نماید.

راهنمای استفاده

  • به کمک سرنگ ۲ میلی لیتری دقیقا به میزان ۲ میلی لیتر از آب آکواریوم را به ظرف نمونه اضافه نمایید.
  • ۵ قطره از معرف شماره یک منیزیم را به ظرف نمونه اضافه کرده و مایع درون ظرف را برای مدت ۳۰ ثانیه به صورت آرام و با حرکت دورانی به خوبی مخلوط کنید
  • یک قاشق مخصوص از پودر شماره ۲ منیزیم را به ظرف نمونه اضافه کرده و برای مدت ۱۰ ثانیه مایع درون ظرف را به صورت دورانی به خوبی مخلوط کنید.
  • از سرنگ یک میلی لیتری استفاده کرده و با دقت از معرف شماره ۳ منیزیم به میزان یک میلی لیتر درون سرنگ پر کنید. توجه داشته باشید که هیچ حباب هوایی درون سرنگ وجود نداشته باشد. البته یک مقدار هوا بین مایع و بدنه اصلی سیلندر ممکن است وجود داشته باشد که طبیعی است.
  • قطره قطره و معرف شماره ۳ درون سرنگ یک میل به ظرف نمونه وارد کنید و بعد از اضافه کردن هر قطره ظرف را تکان دهید و برای چند ثانیه صبر کنید و این کار را تا زمانی که رنگ محلول درون ظرف از خاکستری به آبی تغییر پیدا کند ادامه دهید.
  • سرنگ را به صورت عمودی نگهداشته و میزان معرف موجود در سرنگ را به دقت بخوانید. از آنجایی که سرنگ با دقت ۰.۰۱ میلی گرم در لیتر مدرج شده است می توانید آن را با دقت مناسبی قرائت کنید.
  • برای محاسبه میزان منیزم می توانید عدد قرائت شده از مرحله قبل را از ۱ کم کنید و در ۱۵۰۰ ضرب نمایید. عدد بدست آمده میزان منیزیم را بر حسب میلی گرم در لیتر یا ppm برای شما مشخص می کند.

دقت کنید که پایین بودن میزان منیزیم می تواند کنترل میزان کلسیم و سختی را در محدوده مناسب بسیار مشکل کند.

در آبهای آزاد به صورت طبیعی و در اطراف تپه های مرجانی میزان منیزیم برابر ۱۳۰۰ تا ۱۵۰۰ ppm اندازه گیری شده است که این میزان با توجه به میزان شوری در مناطق مختلف می تواند متفاوت باشد.

توجه

  • دور از دسترس اطفال نگهداری شود.
  • برای مصرف خوراکی مناسب نمی باشد.

ترجمه و تحقیق: مهندس پژمان اسلامی

ویدئوی آموزش نحوه صحیح انجام تست منیزیم سالیفرتکــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت