کیت تست نیترات

توضیح کوتاه

در حقیقت نیترات آخرین محصول در چرخه نیتروژن است و در آکواریوم هایی که دارای گردش آب کافی نیستند و مناطقی با میزان اکسيژن پایین در آنها وجود دارد این ماده بیشتر تولید می شود. مقادیر بالای نیترات باعث رشد جلبک های نا خواسته شده که در صورت مجاورت با مرجان های می تواند باعث آسیب رساندن به آنها شود. همچنین وجود نیترات می تواند جلوی رشد مرجان ها را بگیرد. مقدار نیترات در آکواریوم های تپه مرجانی باید کمتر از ۱ میلی گرم در لیتر باشد و در آکواریوم های فقط ماهی نیز لازم میزان آن کنترل شود اما وجود نیترات کمتر از ۶۰ میلی گرم در لیتر آسیبی به ماهی ها وارد نکرده و تنها باعث رشد بیش از حد جلبک ها می شود اما در این آکواریوم ها نیز وجود نیترات زیاد می تواند باعث بروز استرس در ماهی ها و مریض شدن آنها شود. بسیاری از تست های معمول نیترات مقدار نمایش داده شده را کمتر از مقدار واقعی گزارش می کنند. این تست می تواند مقادیر بسیار پایین تا بالای نیترات و ین نیترات را برای شما مشخص کند و از این تست می توانید برای ۶۰ مرتبه اندازه گیری میزان نیترات استفاده کنید.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
6115 - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

توضیحات

بیشتر تست های نیترات موجود در بازار تحت تاثیر مواد مختلف موجود در آب آکواریوم ها به خصوص آکواریوم های آب شور قرار گرفته و اصولا میزان نیترات را پایین تر از اندازه واقعی آنها نمایش می دهند.

در این کیت تست از مواد شیمیایی خاصی استفاده شده که تحت تاثیر مواد مختلف از جمله آمین ها قرار نمی گیرند و با دقت و سرعت مناسب میزان نیترات در آب آکواریوم را برای شما مشخص می کنند.

این تست می تواند با دو دقت مختلف میزان نیترات را در آب آکواریوم شما اندازه گیری کند. با دقت پایین بین ۲ تا ۱۰۰ میلی گرم در لیتر و دقت بالا بین ۰.۲ تا ۱۰ میلی گرم در لیتر

راهنمای استفاده

مراحل مشترک برای هر دو دامنه

  • یک میلی لیتر از آب آکواریوم را به ظرف نمونه اضافه کنید.
  • ۴ قطره از معرف شماره ۱ نیترات را به ظرف نمونه اضافه کنید.
  • یک قاشق مخصوص از پودر معرف شماره ۲ را به ظرف نمونه اضافه کنید و ظرف را به آرامی و با حرکت دورانی برای ۳۰ ثانیه حرکت دهید. به هیچ عنوان از تکان های شدید برای حل کردن پودر ها در محلول استفاده نکنید.
  • برای مدت ۳ دقیقه منتظر بمانید تا رنگ نمونه به صورت کامل تشکیل شود.

دامنه متوسط دقت پایین

ظرف نمونه را در بخش سفید کارت جدول رنگی قرار داده و از بالا و در نور روز رنگ محلول نهایی را با رنگ های جدول مقایسه نمایید. عدد متناظر با رنگ مشابه مقدار نیترات را در آب آکواریوم شما نشان می دهد. در صورتی که رنگ محلول مقداری کمتر از ۱۰ میلی گرم در لیتر را نشان می دهد بهتر است از روش دامنه پایین و دقت بالا برای اندازه گیری مقدار نیترات استفاده نمایید.

دامنه پایین دقت بالا

از این روش می توانید برای سنجش میزان نیترات در نمونه هایی که میزان نیترات در آنها کمتر از ۱۰ میلی گرم در لیتر است استفاده کنید. برای این منظور می توانید ظرف نمونه را از پهلو در مقابل جدول رنگ و بخش سفید رنگ آن قرار داده و عدد متناظر با رنگ مشابه را قرائت کنید. بهتر است این کار را در نور طبیعی روز انجام دهید تا دقت آزمایش بالا تر باشد.

برای بدست آوردن میزان واقعی نیترات در آب آکواریوم خود باید عدد قرائت شده متناظر را بر ۱۰ تقسیم کنید تا میزان دقیق نیترات در آب آکواریوم شما بدست آید.

توجه

  • دور از دسترس اطفال نگهداری شود.
  • برای مصرف خوراکی مناسب نمی باشد.
  • بعد از مصرف حتما ظرف نمونه و قاشق مخصوص با آب لوله کشی یا فیلتر RO شوستشو داده شده و کیت تست در مکان خشک نگهداری شود.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

یعقوب فقیهی (1399/01/10  17:38): 0+

با سلام،
آیا برای آب شیرین هم میتوان استفاده نمود؟

علیرضا علیپور پاسخ داد(1399/04/08  14:44): 0+

بله.هم تو آب شور و هم آب شیرین

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت