کیت تست نیتریت

توضیح کوتاه

نیتریت یک ماده سمی برای ماهی ها و بی مهرگان است. یک باور غلط وجود دارد که نیتریت تنها در زمان تکمیل چرخه نیتروژن یعنی ۳ تا ۴ هفته اول در آکواریوم تشکیل می شود. بسیاری از تست های کیت نیتریت موجود در بازار جهت حذف تداخل آمینو اسید های طبیعی مفید از تست میزان بدست آمده را کمتر از میزان واقعی نمایش می دهند به خصوص در مواقعی که غلظت نیتریت بسیار پایین است. در طول چرخه نیتروژن نیتریت به نیترات تبدیل می شود و نیترات هم توسط ساختار های فیلتراسیون مناسب و یا صخره های زنده می تواند به نیترژن گازی که ساختار بی خطری است تبدیل شود. قبل از اینکه نیترات به گاز نیتروژن تبدیل شود لازم است که دوباره به نیتریت تبدیل شود و این همان دلیلی است که باعث می شود در یک آکواریوم جاافتاده نیز مقادیری از نیتریت سمی تشکیل شود که لازم است با دقت مناسبی اندازه گیری گردد. این کیت برای ۶۰ بار اندازه گیری نیتریت مناسب است.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
6116 - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

توضیحات

بسیاری از کیت های تست موجود در حضور آمین های مختلف میزان نیتریت سمی موجود در آب را پایین تر از میزان واقعی نمایش می دهند. به دلیل مواد بسیار خاصی که در این کیت تست از آنها استفاده شده است این تست در حضور آمین های مختلف خطایی در اندازه گیری میزان نیتریت نشان نمی دهد. این مواد خاص می تواند در عرض چند دقیقه رنگ نهایی و کامل را برای تشخیص شما آشکار کند که به شما امکان می دهد با دقت و سرعت بیشتری میزان نیتریت موجود در آب آکواریوم خود را تشخیص دهید.

از این کیت تست می توانید برای ۶۰ مرتبه تست نیتریت استفاده نمایید.

راهنمای استفاده

  • به کمک سرنگ یک میلی لیتر از آب آکواریوم به ظرف نمونه اضافه کنید.
  • یک قاشق مخصوص از پودر نیتریت را به ظرف اضافه کردن و به آرامی و با حرکت دورانی ظرف نمونه را برای ۲۰ ثانیه تکان دهید و برای ۳ دقیقه صبر کنید.
  • ظرف نمونه را در بالای جدول رنگی به شکل نگهدارید که بخش سفید کارت در پشت ظرف نمونه قرار بکیرد. رنگ های جدول را با نمونه مقایسه کرده و عدد متناظر با رنگ نمونه در جدول را قرائت کنید. این عدد میزان نیتریت آب آکواریوم شما را برحسب ppm یا میلی گرم در لیتر نشان می دهد.

اگر می خواهید میزان نیتروژن –نیتریت را در آب آکواریوم خود اندازه گیری کنید کافی است این عدد را در ۰.۳ ضرب کنید.

توجه داشته باشید که باید همیشه میزان نیتریت در آب آکواریوم شما کمتر از ۰.۱ میلی گرم در لیتر و نزدیک به صفر باشد و در صورتی که در روزهای اول و در زمان تکمیل چرخه نیتروژن این میزان به ۰.۴ میلی گرم در لیتر رسید لازم است بخشی از آب تعویض شده و یا از مواد مناسبی برای کاهش میزان نیتریت استفاده شود.

هیچ آبزی نمی تواند برای مدت طولانی در معرض میزان نیتریت بیش از ۰.۱ میلی گرم در لیتر قرار داده شود.

استفاده از این کیت تست برای دقت های بالا

بعد از تکمیل چرخه نیتروژن و زمانی که شما از آبزیان حساس تری در آکواریوم خود نگهداری می کنید لازم است که میزان نیتریت را با حساسیت بیشتر یعنی در حدود ۰.۰۱ میلی کرم در لیتر اندازه گیری کنید. برای این منظور می توانید ظرف نمونه را از پهلو در کنار جدول رنگ قرار داده و رنگ آن را با جدول مقایسه کنید در این صورت عدد بدست آمده را بر ۱۰ تقسیم کرده و مقدار واقعی نیتریت در آب آکواریوم خود را اندازه گیری نمایید.

توجه

  • دور از دسترس اطفال نگهداری شود.
  • برای مصرف خوراکی مناسب نمی باشد.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت