محلول کلسیم (بالینگ B)

توضیح کوتاه

این محصول محلول یونی کلسیم است که در رشد ساختمان اسکلتی مرجان ها، صدف ها و سایر آبزیان آکواریومی نقش دارد. محلول کلسیم حداقل شامل ۱۵۰۰۰۰ ppm کلسیم در هر لیتر است. در صورتی که سایر پارامترهای شیمیایی و فیزیکی در حد استاندارد باشند، میزان کلسیم در بازه ۴۴۰ تا ۴۶۰ به افزایش رشد مرجان ها و ساختار اسکلتی سایر آبزیان کمک می کند.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
6469 250 ml - - - - نا موجود
6470 500 ml - - - - نا موجود
6471 1000 ml - - - - نا موجود
6472 3000 ml - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 250 ml 500 ml 1000 ml 3000 ml
حجم 250 ml 500 ml 1000 ml 3000 ml
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی بلی
شرکت سازنده ReeFlowers ReeFlowers ReeFlowers ReeFlowers

مــــــوارد مـــرتــــبــــــط

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

توضیحات

به جرات میتوان گفت که این محلول یکی از غلیظ ترین محلولهای موجود در دنیا میباشد.

مزایای استفاده

  • افزایش رشد مرجان ها
  • افزایش جمعیت باکتری های مفید
  • غلظت بالا (1.38GR/CM3)
  • یکی از چهار محصول BALLING METHODراهنمای استفاده

آکواریوم های مختلف نرخ مصرف کلسیم متفاوتی دارند. قبل از استفاده از این محصول غلظت کلسیم آکواریوم خود را با کیت تست دقیق اندازه گیری کنید. حداکثر میزان استفاده در یک روز، ۲۰ میلی لیتر از محلول به ازای هر ۱۰۰ لیتر حجم آکواریوم است، تا زمانی که میزان کلسیم به بازه مناسب برسد. لازم به ذکر است که در این محصول مقداری استرانسیم نیز وجود دارد.

اگر میزان مصرف روزانه از ۵ ppm بیشتر بود، پیشنهاد می شود محلول با استفاده از پمپ تزریق خودکار (Dosing pump) به طور پیوسته اضافه شود.

توجه داشته باشید که هر ۱ میلی لیتر از این محصول می تواند غلظت کلسیم را به میزان ۱.۵ میلی گرم در لیتر در هر ۱۰۰ لیتر از آب آکواریوم شما افزایش دهد.

با وارد کردن مقدار کلسیم بر حسب میلی گرم در لیتر، سطح کلسیم مورد نظر خود و در نهایت حجم آکواریوم می توانید میزان مجاز مصرف با توجه به حجم تانک خود به کمک ماشین حساب زیر محاسبه کنید.

ppm غلظت کلسیم فعلی
ppm غلظت کلسیم مورد نظر
حجم آکواریوم (Liters)
محاسبه
میزان کل مصرف (mL)
بیشترین میزان مجاز مصرف(mL)
تعداد روز

جهت مشخص شدن میزان مصرف روزانه و یا هفتگی می توانید ابتدا مقدار کلسیم را اندازه گیری کرده و در صورت نیاز با بالاترین میزان مصرف مجاز غلظت آن را به سطح استاندارد برسانید. بعد به صورت دوره ای با فاصله های زمانی مشخص که بسته به میزان مرجان ها می تواند به صورت روزانه، هر سه روز یکبار و یا هفتگی باشد مقدار کلسیم را به صورت دقیق اندازه گیری کرده و به این ترتیب میزان مصرف را در بازه زمانی مورد نظر خود بدست آورید.

اگر بتوانید میزان مصرف دوره ای را در آکواریوم خود مشخص کنید به کمک ماشین حساب زیر می توانید میزان تزریق روزانه را برای تنظیم پمپ تزریق خودکار مشخص کنید.

مقدار مصرف در بازه زمانی (ppm)
بازه زمانی مصرف به روز
حجم آکواریوم (Liters)
محاسبه
میزان مصرف روزانه (mL)

برای مثال فرض کنید در آکواریومی با ظرفیت آب ۷۰۰ لیتر در فاصله زمانی ۷ روز میزان کلسیم از ۴۸۰ به ۴۱۰ رسیده باشد پس باید مقدار ۷۰ را به عنوان میزان مصرف و عدد ۷ را به عنوان بازه زمانی مصرف و ۷۰۰ را به عنوان حجم در ماشین حساب بالا وارد شود.

نتیجه محاسبه مقدار ۴۷ میلی لیتر مصرف روزانه است که لازم است بر روی پمپ تزریق تنظیم شود.

حال فرض کنید مقدار ۳۰ میلی لیتر را در حال حاضر بر روی پمپ تزریق تنظیم کرده اید و در فاصله زمانی مشخص میزان کلسیم در تانک شما افزایش یا کاهش پیدا کرده است می توانید مقادیر افزایش یا کاهش را به ماشین حساب بالا در بازه زمانی مورد نظر بدهید و مقدار بدست آمده را در صورتی که مقدار کلسیم کاهش داشته است به مقدار فعلی یعنی عدد ۳۰ اضافه کنید و در صورتی که افزایش داشته است از مقدار فعلی یعنی عدد ۳۰ کم نمایید.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت