محلول منیزیم (بالینگ C)

توضیح کوتاه

این محصول محلول یونی منیزیم است که در رشد ساختمان اسکلتی مرجان ها، صدف ها و سایر آبزیان آکواریومی نقش دارد. محلول منیزیم حداقل شامل ۱۰۰۰۰۰ ppm منیزیم در هر لیتر است. آکواریوم های مختلف نرخ مصرف منیزیم متفاوتی دارند. قبل از استفاده از این محصول غلظت منیزیم آکواریوم خود را با کیت تست دقیق اندازه گیری کنید. حداکثر میزان استفاده در یک روز، ۲۰ میلی لیتر از محلول به ازای هر ۱۰۰ لیتر حجم آکواریوم است تا زمانی که میزان منیزیم به بازه مناسب برسد (۱ میلی لیتر از این محصول، ۱ ppm به غلظت منیزیم در هر ۱۰۰ لیتر آب می افزاید). هنگامی که غلظت به مقدار مورد نیاز رسید، میزان مصرف با انجام تست ­های دوره ای، مشخص کنید. اضافه کردن محلول به صورت روزانه یا هفتگی به مقدار مورد نیاز، می تواند انجام شود. اگر میزان مصرف روزانه از۵ میلی لیتر بیشتر بود، پیشنهاد می شود محلول با استفاده از پمپ تزریق خودکار (Dosing pump) به طور پیوسته اضافه شود.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
6473 250 ml - - - - نا موجود
6474 500 ml - - - - نا موجود
6475 1000 ml - - - - نا موجود
6476 3000 ml - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 250 ml 500 ml 1000 ml 3000 ml
حجم 250 ml 500 ml 1000 ml 3000 ml
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی بلی
شرکت سازنده ReeFlowers ReeFlowers ReeFlowers ReeFlowers

مــــــوارد مـــرتــــبــــــط

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

توضیحات

به جرات میتوان گفت که این محلول یکی از غلیظ ترین محلولهای موجود در دنیا میباشد.

مزایای استفاده

  • افزایش رشد مرجان ها
  • افزایش جمعیت باکتری های مفید
  • غلظت بالا (1.38GR/CM3)
  • یکی از چهار محصول BALLING METHODراهنمای استفاده

آکواریوم های مختلف نرخ مصرف منیزیم متفاوتی دارند. قبل از استفاده از این محصول غلظت منیزیم آکواریوم خود را با کیت تست دقیق اندازه گیری کنید. حداکثر میزان استفاده در یک روز، ۲۰ میلی لیتر از محلول به ازای هر ۱۰۰ لیتر حجم آکواریوم است. می توانید این مقدار را تا زمانی که میزان منیزیم به بازه مناسب برسد ادامه دهید.

هر یک میلی لیتر از این محصول، می تواند غلظت منیزیم را به میزان ۱ میلی گرم در لیتر در هر ۱۰۰ لیتر از آب آکواریوم افزایش دهد.

با وارد کردن مقدار منیزیم بر حسب میلی گرم در لیتر، سطح منیزیم مورد نظر خود و در نهایت حجم آکواریوم می توانید میزان مجاز مصرف با توجه به حجم تانک خود به کمک ماشین حساب زیر محاسبه کنید.

ppm غلظت منیزیم فعلی
ppm غلظت منیزیم مورد نظر
حجم آکواریوم (Liters)
محاسبه
میزان مصرف (mL)
بیشترین میزان مجاز مصرف(mL)
تعداد روز تزریق

جهت مشخص شدن میزان مصرف روزانه و یا هفتگی می توانید ابتدا مقدار منیزیم را اندازه گیری کرده و در صورت نیاز با بالاترین میزان مصرف مجاز غلظت آن را به سطح استاندارد برسانید. بعد به صورت دوره ای با فاصله های زمانی مشخص که بسته به میزان مرجان ها می تواند به صورت روزانه، هر سه روز یکبار و یا هفتگی باشد مقدار منیزیم را به صورت دقیق اندازه گیری کرده و به این ترتیب میزان مصرف را در بازه زمانی مورد نظر خود بدست آورید.

اگر بتوانید میزان مصرف روزانه را در آکواریوم خود مشخص کنید به کمک ماشین حساب زیر می توانید میزان تزریق روزانه را برای تنظیم پمپ تزریق خودکار مشخص کنید.

ppm مقدار مصرف در بازه زمانی
بازه زمانی مصرف به روز
حجم آکواریوم (Liters)
محاسبه
میزان مصرف روزانه (mL)

برای مثال فرض کنید در آکواریومی با ظرفیت آب ۷۰۰ لیتر در فاصله زمانی ۷ روز میزان منیزیم در تانک شما از ۱۳۵۰ به ۱۲۹۰ رسیده باشد پس باید مقدار ۶۰ را به عنوان میزان مصرف و عدد ۷ را به عنوان بازه زمانی مصرف و ۷۰۰ را به عنوان حجم در ماشین حساب بالا وارد کنید.

نتیجه محاسبه مقدار ۶۰ میلی لیتر مصرف روزانه است که لازم است بر روی پمپ تزریق تنظیم شود.

حال فرض کنید مقدار ۵۰ میلی لیتر را در حال حاضر بر روی پمپ تزریق تنظیم کرده اید و در فاصله زمانی مشخص میزان منیزیم در تانک شما افزایش یا کاهش پیدا کرده است می توانید مقادیر افزایش یا کاهش را به ماشین حساب بالا در بازه زمانی مورد نظر بدهید و مقدار بدست آمده را در صورتی که مقدار منیزم کاهش داشته است به مقدار فعلی یعنی عدد ۵۰ اضافه کنید و در صورتی که افزایش داشته است از مقدار فعلی یعنی عدد ۵۰ کم نمایید.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت