متعادل کننده یونی - یونیک بالانسر (بالینگ D)

متعادل کننده یونی - یونیک بالانسر (بالینگ D)

ریفلاورز

توضیح کوتاه

این محصول عناصر نادر و تثبیت کننده های موجود در آب دریا را تامین می کند. ماهی ها، مرجان ها و دیگر جانوران دریایی برای حفظ سلامتیشان به عناصر نادر موجود در آب دریا نیازمندند. استفاده مداوم از این محلول موجب حفظ سلامتی آبزیان آکواریوم های مرجانی و حفظ روشنایی رنگ آن ها می شود.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
6477 250 ml - - - - نا موجود
6478 500 ml - - - - نا موجود
6479 1000 ml - - - - نا موجود
6480 3000 ml - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 250 ml 500 ml 1000 ml 3000 ml
حجم 250 ml 500 ml 1000 ml 3000 ml
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی بلی
شرکت سازنده ReeFlowers ReeFlowers ReeFlowers ReeFlowers

مــــــوارد مـــرتــــبــــــط

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

توضیحات

مزایای استفاده

  • افزایش رنگ های روشن
  • مواد معدنی طبیعی
  • یکی از چهار محصول BALLING METHODراهنمای استفاده

آکواریوم های مختلف نرخ مصرف متفاوتی دارند. قبل از استفاده از این محصول میزان مصرف کلسیم را در آکواریوم خود بر حسب میلی گرم در لیتر ppm مشخص کنید. به ازاء هر ۳ میلی گرم در لیتر مصرف کلسیم آکواریوم، ۲ میلی لیتر از این محصول به ازاء هر ۱۰۰ لیتر از آب آکواریوم لازم است در هر بار تزریق کلسیم به آب آکواریوم اضافه شود.

حال می توانید ابتدا مقدار مصرف محلول کلسیم را در آکواریوم خود بر حسب میلی گرم در لیتر بدست آورده و از ماشین حساب زیر برای محاسبه مقدار مصرف این محصول استفاده کنید:

مصرف کلسیم آکواریوم ppm
حجم آکواریوم (Liters)
محاسبه
میزان کل مصرف (mL)

برای مثال فرض کنید در یک آکواریوم با ظرفیت ۷۰۰ لیتر میزان کلسیم شما از ۴۴۰ به ۴۲۰ میلی گرم در لیتر رسیده باشد پس در نتیجه میزان مصرف کلسیم آکواریوم شما برابر با ۲۰ میلی گرم در لیتر می باشد که با در نظر گرفتن نسبت و حجم آکواریوم با ماشین حساب بالا مصرف این محصول برابر ۹۳ میلی لیتر خواهد بود.


اگر از روش بالینگ به همراه سه محصول دیگر شرکت ریفلاورز استفاده می کنید. لازم است مقدار تزریق روزانه این محصول را دقیقا مشابه مقدار تزریق روزانه محلول کلسیم در نظر بگیرید. پس از فرمول ها و ماشین حساب زیر می توانید برای مشخص شدن میزان مصرف روزانه توسط پمپ تزریق استفاده کنید.

جهت مشخص شدن میزان مصرف روزانه و یا هفتگی کلسیم می توانید ابتدا مقدار کلسیم را اندازه گیری کرده و در صورت نیاز با بالاترین میزان مصرف مجاز غلظت آن را به سطح استاندارد برسانید. بعد به صورت دوره ای با فاصله های زمانی مشخص که بسته به میزان مرجان ها می تواند به صورت روزانه، هر سه روز یکبار و یا هفتگی باشد مقدار کلسیم را به صورت دقیق اندازه گیری کرده و به این ترتیب میزان مصرف را در بازه زمانی مورد نظر خود بدست آورید.

اگر بتوانید میزان مصرف دوره ای کلسیم را در آکواریوم خود مشخص کنید به کمک ماشین حساب زیر می توانید میزان تزریق روزانه برای محلول های کلسیم و متعادل کننده یونی جهت تنظیم پمپ تزریق خودکار را مشخص کنید.

مقدار مصرف در بازه زمانی (ppm)
بازه زمانی مصرف به روز
حجم آکواریوم (Liters)
محاسبه
میزان مصرف روزانه (mL)

برای مثال فرض کنید در آکواریومی با ظرفیت آب ۷۰۰ لیتر در فاصله زمانی ۷ روز میزان کلسیم از ۴۸۰ به ۴۱۰ رسیده باشد پس باید مقدار ۷۰ را به عنوان میزان مصرف و عدد ۷ را به عنوان بازه زمانی مصرف و ۷۰۰ را به عنوان حجم در ماشین حساب بالا وارد شود.

نتیجه محاسبه مقدار ۴۷ میلی لیتر مصرف روزانه است که لازم است بر روی پمپ تزریق برای محلول های کلسیم و متعادل کننده یونی تنظیم شود.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت