غذای باکتری (باکتری فیدر)

غذای باکتری (باکتری فیدر)

ریفلاورز

توضیح کوتاه

این محصول شامل مجموعه کاملی از منابع غذایی مورد مصرف باکتری های مفید در ساختار فیلتراسیون بیولوژیک است که به تکثیر و افزایش آنها کمک می کند. این دسته از باکتری ها به شما در کاهش میزان نیترات و فسفات هم در آکواریوم های آب شور و هم در آکواریوم های آب شیرین کمک می کنند. باکتری های فیلتر بیولوژیک عمل حذف مواد چرخه نیتروژن و نظافت آب را به شکل مشابه سیستم های طبیعی انجام می دهند. این محصول به شکل موثری در کاهش میزان نیترات و فسفات به شما کمک خواهد کرد.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
6503 85 ml - - - - نا موجود
6504 250 ml - - - - نا موجود
6505 500 ml - - - - نا موجود
6506 1000 ml - - - - نا موجود
6852 3000 ml (Pond Bio) - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 85 ml 250 ml 500 ml 1000 ml 3000 ml
حجم 85 ml 250 ml 500 ml 1000 ml 3000 ml
مناسب برای گیاه بلی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شیرین بلی بلی بلی بلی بلی
شرکت سازنده ReeFlowers ReeFlowers ReeFlowers ReeFlowers ReeFlowers

مــــــوارد مـــرتــــبــــــط

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

توضیحات

 • افزايش دهنده جمعيت باكتري هاي مفيد
 • حذف كننده نيترات و فسفات
 • پاك سازي بيولوژیك آب


Reeflowers Bacteria Feeder حاوي منابع غذايي متنوعي است كه به رشد سريع باكتري هاي مفيدي كه به كاهش ميزان نيترات و فسفات در آكواريوم هاي آب شيرين وشور كمك مي كند.

باكتري ها به صورت بيولوژیك آب آكواريوم را پاك سازي مي كنند و محيط طبيعي تري را براي آبزيان فراهم مي كند. اين محصول در كاهش سطح نيترات و فسفات در آكواريوم هاي آب شور و شيرين بسيار موثر است. با استفاده از این محصول به صورت مرتب دیگر نیازی به استفاده از انواع دنیراتورها و یا مواد حذف نیترات و فسفات نیست و تنها لازم است در صورت نیاز از مواد جاذب سیلیکات در آکواریوم های ریف استفاده شود.مزایای استفاده

 • استفاده از این محصول می تواند میزان رشد باکتری های مفید در سیستم را به میزان ۱۰ برابر افزایش دهد.
 • با استفاده از این محصول می توانید مواد فیلتراسیون بیولوژیک را از سیستم حذف نمایید.
 • فعال کننده تمامی باکتری های حذف نیترات و فسفات.
 • در صورت اضافه کردن ۱۰ تا ۱۵ لیتر از آب یک آکواریوم قدیمی می توانید از این محصول به عنوان راه انداز فیلتر بیولوژیک در یک آکواریوم تازه استفاده نمایید.
 • با توجه به بار بیولوژیکی موجود در سیستم استفاده از این محصول می تواند هزینه های جاری شما را تا ۸۵ درصد کاهش دهد.

راهنمای استفاده

پيشنهاد مي شود ٢ ميلي ليتر از محلول Reeflowers Bacteria Feeder به ازاي هر ١٠٠ ليتر آب آكواريوم یک روز در میان (براي آكواريوم آب شور، شيرين و گياهي با تراكم متوسط) اضافه گردد.

قابل ذکر است استفاده از این محصول بيش از ٥ ميلي ليتر به ازاء هر ۱۰۰ لیتر به صورت یک روز در میان و یا روزانه بیش از ۲ میلی لیتر استفاده نگردد.


نکات ضروری

 • در زمان استفاده از این محصول نباید از هیچگونه استریل کننده در آکواریوم از جمله فیلتر UV و یا ازن استفاده شود زیرا جلوی رشد باکتری های مفید شناور در سیستم که هدف اصلی ما در استفاده از این محصول است گرفته می شود. لازم است برای مقاوم سازی بدن ماهی ها در مقابل انواع باکتری ها و قارچ ها از محصولات مختلفی که به مقاوم سازی مخاط بدن ماهی کمک می کند مثل Effective Conditioner استفاده شود و همچنین می توانید با رژیم غذایی مناسب مقاومت کلی بدن ماهیان را در مقابل بیماری ها افزایش دهید(Thera A With Extra Garlic).
 • توجه داشته باشید که باکتری هایی که توسط این محلول در آکواریوم شما فعال می شوند از نیترات و فسفات به صورت همزمان در چرخه خود استفاده می کنند و در صورت حذف کامل یکی از این مواد دیگر امکان حذف ماده دوم توسط باکتری ها وجود نخواهد داشت و لازم است در زمان استفاده از این محصول از مواد حذف کننده فسفات و یا نیترات استفاده نشود.
 • در صورت بالا بودن میزان نیترات و فسفات در دوره اول استفاده از این محصول به دلیل شکوفایی باکتری یایی عظیمی که به دلیل تکثیر ۱۰ برابری باکتری ها به کمک این محصول رخ می دهد ممکن است آب آکواریوم شیری رنگ و کدر به نظر برسد که این موضوع نشان دهنده تکثیر باکتری های مفید بوده و به بعد از چند روز با پایین آمدن میزان فسفات و نیترات دوباره میزان باکتری ها کاهش پیدا کرده و آب آکواریوم شفاف خواهد شد.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

نوید حمیدی (1398/09/16  06:26): 0+

با سلام خدمت شما بزگوار . تو کامنت های بالا خوندم که این محصول واس سیستم تازه تاسیس شده خیلی مفید هستش ولی سوالم این . که برای هر بار سیفون زدم هم این محصول کارایی دارد ؟

مسعود ناطقی پاسخ داد(1398/09/18  11:03): 0+

با سلام

بله. می توانید طبق دوز مشخص شده پس از هر بار تعویض آب به نسبت حجم تانک این محصول را به تانک خود اضافه نمایید.


پیروز باشید.

محمد امیدی (1398/08/04  15:36): 0+

باسلام
میشه یک توضیح بدین که تفاوت محصول باکتری فیدر با محصولات بیو کلین در چی هستش؟

طاها اصفیاء (1397/01/07  11:52): 0+

با سلام

روی محصول همانطور که شما در توضیحات اشاره کردید درج شده 2 روز یکبار اضافه شود که کمی گیج کننده است ( بین هر بار اضافه کردن محصول 2 روز فاصله باشد یا یک روز در میان ) ! به طور مثال اگر دوز اول روز شنبه مصرف شود ، دوز دوم بایستی روز سه شنبه مصرف شود یا دوشنبه ؟

تشکر

پژمان اسلامی پاسخ داد(1397/01/07  12:42): 1+

با سلام و احترام

بلی در توضیحات مشخص شده است ( هر دو روز یکبار) که منظور یک روز در میان است و در متن تغییرات لازم جهت جلوگیری از بروز برداشت اشتباه از متن، اصلاحات لازم بر روی متن انجام شده است.
اما برای شروع در آکواریوم بهتر است هر روز ۱ میلی لیتر به ازاء هر ۱۰۰ لیتر اضافه کنید و به مرور زمان و به صورت هفتگی این مقدار را می توانید در صورت لزوم و بر اساس تست های آب تا حدود ۲.۵ میلی لیتر به ازاء هر ۱۰۰ لیتر به صورت روزانه نیز افزایش دهید.

شاد و پیروز باشید

الیاس نسلایه (1396/10/24  15:30): 1+

باسلام
استفاده از باکتری فیدر بصورت دائم فسفات و نیترات را در محدوه مناسب قرار میدهد یا امکان صفر شدن انها هم ممکن است ودر تانک تازه تاسیس بهمراه باکتری فیدر لازم است که از محلول باکتریساز هم استفاده شود

پژمان اسلامی پاسخ داد(1396/10/24  17:53): 1+

با سلام و احترام

در سیستم های جدید ابتدا بهتر است از یک محصول مناسب برای راه اندازی چرخه نیتروژن استفاده شود. تا زمانی که مقدار نیترات شروع به افزایش کند از آن زمان به بعد می توانید از یک منبع کربن مناسب مثل باکتری فیدر برای تکمیل ساختار باکتریایی و چرخه نیتروژن می توانید استفاده کنید.

اما از هر یک از محصولات منابع کربنی شما تنها می توانید در محدوده نیترات حدود ۲ تا ۵ میلی گرم در لیتر و فسفات متناسب با آن (البته ممکن است برای کنترل فسفات نیاز به فسفات گیر داشته باشید) انتظار داشته باشید. اما می توانید با خارج کردن مواد زائد و آمونیاک قبل از ورود به چرخه نیتروژن در حقیقت آکواریوم خود را به یک ساختار ULNS تبدیل کنید که برای این منظور حتما نیازمند یک زئولیت مناسب و به طور حتم موادی برای جذب و خروج فسفات خواهید بود.

شاد باشید

الیاس نسلایه (1396/09/26  22:36): 1+

باسلام تو سیستمی که بایوپولیت باشد میتوان هم از باکتری فیدر استفاده کرد یا خیر

پژمان اسلامی پاسخ داد(1396/09/26  23:20): 1+

با سلام و احترام

در حقیقت هر دو محصول منابع کربنی رو به آب آکواریوم شما اضافه می کند که ممکن است باعث شکوفایی باکتریایی و شیری شدن رنگ آب آکواریوم شما شود.

شاد باشید

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت