محلول افزایش سختی (بالینگ A)

محلول افزایش سختی (بالینگ A)

ریفلاورز

توضیح کوتاه

این محصول محلول بسیار موثر افزایش قلیائیت و سختی کربنات است که رشد ساختارهای مرجانی، صدف ها و آبزیان مشابه را تسهیل می کند. تنفس هوازی و اسیدهای ضعیف تولید شده از تجزیه ی مواد آلی، موجب کاهش سطح قلیاییت آب آکواریوم می شود. این محصول با افزایش سطح قلیائیت به پایداری سطح pH کمک می کند.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
6528 250 ml - - - - نا موجود
6529 500 ml - - - - نا موجود
6530 1000 ml - - - - نا موجود
6531 3000 ml - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 250 ml 500 ml 1000 ml 3000 ml
حجم 250 ml 500 ml 1000 ml 3000 ml
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی بلی
شرکت سازنده ReeFlowers ReeFlowers ReeFlowers ReeFlowers

مــــــوارد مـــرتــــبــــــط

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

توضیحات

  • افزایش دهنده ی سرعت رشد مرجان ها
  • یکی از چهار محصول BALLING METHOD
  • مورد نیاز در تشکیل اسکلت مرجان ها
  • پایدار کننده phراهنمای استفاده

آکواریوم های مختلف میزان مصرف kH متفاوتی دارند. قبل از استفاده از این محصول درجه ی kH آکواریوم خود را با استفاده از کیت تست دقیق اندازه گیری کنید. حداکثر میزان مجاز استفاده در یک روز، ۱۰ میلی لیتر از محلول به ازای هر ۱۰۰ لیتر حجم آکواریوم است، تا زمانی که میزان سختی به بازه مناسب برسد. لازم به ذکر است که در این محصول مقداری پتاسیم یدید نیز وجود دارد.

اگر میزان مصرف روزانه از ۵ ppm بیشتر بود، پیشنهاد می شود محلول با استفاده از پمپ تزریق خودکار (Dosing pump) به طور پیوسته اضافه شود.

توجه داشته باشید که هر ۱۰ میلی لیتر از این محصول می تواند میزان سختی را به میزان ۱ dKH در هر ۱۰۰ لیتر از آب آکواریوم شما افزایش دهد.

با وارد کردن مقدار سختی بر حسب dKh، سطح سختی مورد نظر خود و در نهایت حجم آکواریوم می توانید میزان مجاز مصرف با توجه به حجم تانک خود را به کمک ماشین حساب زیر محاسبه کنید.

میزان سختی dKH
میزان سختی مورد نظر
حجم آکواریوم (لیتر)
محاسبه
میزان کل مصرف(mL)
میزان مجاز مصرف در روز(mL)
تعداد روز

جهت مشخص شدن میزان مصرف روزانه و یا هفتگی می توانید ابتدا مقدار سختی را اندازه گیری کرده و در صورت نیاز با بالاترین میزان مصرف مجاز غلظت آن را به سطح استاندارد برسانید. بعد به صورت دوره ای با فاصله های زمانی مشخص که بسته به میزان مرجان ها می تواند به صورت روزانه، هر سه روز یکبار و یا هفتگی باشد مقدار سختی را به صورت دقیق اندازه گیری کرده و به این ترتیب میزان مصرف را در بازه زمانی مورد نظر خود بدست آورید.

اگر بتوانید میزان مصرف دوره ای را در آکواریوم خود مشخص کنید به کمک ماشین حساب زیر می توانید میزان تزریق روزانه را برای تنظیم پمپ تزریق خودکار مشخص کنید.

مقدار مصرف در بازه زمانی
بازه زمانی مصرف به روز
حجم آکواریوم
محاسبه
میزان مصرف روزانه (mL)

برای مثال فرض کنید در آکواریومی با ظرفیت آب ۷۰۰ لیتر در فاصله زمانی ۷ روز میزان سختی از ۹ به ۶ رسیده باشد پس باید مقدار ۳ را به عنوان میزان مصرف و عدد ۷ را به عنوان بازه زمانی مصرف و ۷۰۰ را به عنوان حجم در ماشین حساب بالا وارد شود.

نتیجه محاسبه مقدار ۳۰ میلی لیتر مصرف روزانه است که لازم است بر روی پمپ تزریق تنظیم شود.

حال فرض کنید مقدار ۶۰ میلی لیتر را در حال حاضر بر روی پمپ تزریق تنظیم کرده اید و در فاصله زمانی مشخص میزان سختی در تانک شما افزایش یا کاهش پیدا کرده است می توانید مقادیر افزایش یا کاهش را به ماشین حساب بالا در بازه زمانی مورد نظر بدهید و مقدار بدست آمده را در صورتی که مقدار سختی کاهش داشته است به مقدار فعلی یعنی عدد ۶۰ اضافه کنید و در صورتی که افزایش داشته است از مقدار فعلی یعنی عدد ۶۰ کم نمایید.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت