نمک مرجان (ریف سالت)
نمک مرجان (ریف سالت)نمک مرجان (ریف سالت)

نمک مرجان (ریف سالت)

آکوافارست

توضیح کوتاه

این نمک به صورت تخصصی برای انواع آکواریوم های آب شور مرجانی حاوی مرجان های سخت پلیپ کوچک SPS مقاوم و انواع مرجان های سخت پلیپ بزرگ LPS و همچنین انواع مختلف مرجان های نرم و بی مهرگان مختلف دریایی مثل صدف های بزرگ مناسب است. در ساختار های این نمک برم حذف شده است و شما به راحتی و بدون نگرانی می توانید از آن در سیستم هایی که دارای تزریق کننده ازن هستند استفاده کنید. در این نمک هیچگونه باکتری و ساختار های پرورش آنها برای روش پروبیوتیک وجود ندارد. این نمک بعد از حل شدن در آب مقادیر فسفات و نیترات را افزایش نخواهد داد و کاملا بدون فسفات و نیترات است. توصیه می شود در آکواریوم های جدید به هیچ عنوان تا قبل از ۱۰ تا ۱۴ روز هیچگونه آبزی اضافه نشود.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
7519 5 kg - - - - نا موجود
7520 10 kg - - - - نا موجود
7521 22 kg - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 5 kg 10 kg 22 kg
وزن 5000 g 10000 g 22000 g
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی
شرکت سازنده Aquaforest Aquaforest Aquaforest

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

توضیحات

این نمک به صورت تخصصی برای انواع آکواریوم های آب شور مرجانی حاوی مرجان های سخت پلیپ کوچک SPS مقاوم و انواع مرجان های سخت پلیپ بزرگ LPS و همچنین انواع مختلف مرجان های نرم و بی مهرگان مختلف دریایی مثل صدف های بزرگ. در ساختار های این نمک برم حذف شده است و شما به راحتی و بدون نگرانی می توانید از آن در سیستم هایی که دارای تزریق کننده ازن هستند استفاده کنید. در این نمک هیچگونه باکتری و ساختار های پرورش آنها برای روش پروبیوتیک وجود ندارد. این نمک بعد از حل شدن در آب مقادیر فسفات و نیترات را افزایش نخواهد داد و کاملا بدون فسفات و نیترات است. توصیه می شود در آکواریوم های جدید به هیچ عنوان تا قبل از ۱۰ تا ۱۴ روز هیچگونه آبزی اضافه نشود.راهنمای استفاده

برای استفاده از این نمک می توانید آن را در آب شیرین تصفیه شده با فیلتر RO یا اسمز معکوس در دمای ۲۴ درجه حل نمایید. برای تولید یک آب شور با شوری ۳۳ ppt و یا غلظت ۱.۰۲۵ لازم است ۳.۸ کیلوگرم از این نمک را در ۱۰۰ لیتر آب شیرین تصفیه شده حل نمایید. این نمک در مدت حدود ۱۵ دقیقه حل می شود و بعد از حل شدن کامل نمک و شفاف شدن کامل آب می توانید از آن به عنوان یک منبع مناسب آب شور دریایی استفاده نمایید.

پارامتر های آب حاصل از این نمک با شور ۳۳ ppt در دمای ۲۴ درجه به شرح زیر است:

 • کلرید ۱۹۰۰۰ تا ۱۹۵۰۰ میلی گرم در لیتر
 • سدیم ۱۰۵۰۰ تا ۱۰۶۰۰ میلی گرم در لیتر
 • منیزیم ۱۳۰۰ تا ۱۳۸۰ میلی گرم در لیتر
 • گوگرد ۸۴۰ تا ۸۹۰ میلی گرم در لیتر
 • کلسیم ۴۱۰ تا ۴۴۰ میلی گرم در لیتر
 • پتاسیم ۳۸۰ تا ۴۰۰ میلی گرم در لیتر
 • فلور ۱.۲ تا ۱.۳ میلی گرم در لیتر
 • آهن ۰.۰۸ تا ۰.۰۹ میلی گرم در لیتر
 • استرانسیم ۷ تا ۹ میلی گرم در لیتر
 • سختی ۷.۴ تا ۸.۲ درجه dKH
 • ۷.۸ تا ۸.۲ pH

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

بهنام بکاولی (1397/02/02  12:56): 0+

با سلام و احترام
آیا pH پایین این نمک مشکلی ایجاد نمی‌کنه؟
چون بسیاری از سازندگان نمک مانند ردسی، کنت، سیچم، برایت‌ول pH بین 8.2 تا 8.4 رو مناسب میدونن در حالی که pH این نمک طبق تجربه من پس از میکس در حدود 8 است؟

پژمان اسلامی پاسخ داد(1397/02/02  17:31): 0+

با سلام و احترام

بلی مقدار pH این نمک همانطور که از جدول معرفی محصول مشخص است در ساعت های اولیه ساخت آب نمک در محدوده حدود ۸ قرار دارد که در صورت هوادهی مناسب و بعد از گذشت چند ساعت مقدار آن تا حدود ۸.۲ افزایش می یابد.

شاد باشید

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت