متریال نانو بیولوژیک تخته ای (اکسپورت بیو پلیت)

متریال نانو بیولوژیک تخته ای (اکسپورت بیو پلیت)

برایتول آکواتیکس

توضیح کوتاه

تخته بیولوژیک با بالاترین میزان تخلخل و بازدهی بسیار بالا. این محصول می تواند بالاترین سطح ممکن را در واحد حجم در اختیار تمامی انواع باکتری ها شامل انواع هوازی و بی هوازی در آکواریوم شما قرار دهد. هر تکه از این محصول می تواند سطحی در حدود ۹۲۹۰ متر مربع را به سیستم بیولوژیک آکواریوم شما اضافه کند. در صورتی که کلونی ها به درستی بر روی سطوح این محصول تشکیل شوند می توانند میزان آمونیاک و نیتریت را در انواع برکه ها و آکواریوم های آب شور و شیرین به صفر کاهش دهند. همچنین این محصول در کاهش میزان فسفات و دیگر مواد ارگانیک محلول نقش بسیار موثری داشته و می تواند به عنوان تنها ماده فیلتراسیون به خوبی در انواع سیستم ها مورد استفاده قرار بگیرد. در این ساخت این محصول از آرگونیت استفاده شده که خاصیت بافری داشته می تواند میزان pH را در محدوده مناسب زیست باکتری ها در اطراف این محصول حفظ کند و جلوی مرگ باکتری ها را بگیرد. (تغییرات ناگهانی pH از جمله دلایل اصلی مرگ باکتری ها در بیشتر محصولات مشابه است)

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
9060 - - - - - بـه زودی

مـــــشـــخـــصـــات

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

علی برزگری (1396/09/23  23:57): 0+

سلام
در دی وی دی های BRS از این متریال استفاده شده. لطفا بفرمایید در چه سیستم هایی می شود استفاده کرد و ایا در متد فارست هم قابل استفاده است؟ ممنون

پژمان اسلامی پاسخ داد(1396/09/24  15:50): 0+

با سلام و احترام

در رابطه با استفاده از متریال فیلتراسیون بیلوژیک بحث کمی پیچیده است.
استفاده یا عدم استفاده از متریال بیولوژیک خیلی به روش های اکوافارست، ریفلاورز و یا روش های دیگه مربوط نمیشه و بیشتر بستگی به شرایط آب و دیگر ساختارهای موجود در آکواریوم شما دارد که سعی می کنم مختصر برای شما توضیح دهم.

چند مورد را باید در نظر گرفت:
اول: میزان آبزیانی است که به نسبت حجم آکواریوم قصد نگهداری از آنها را در آکواریوم خود دارید.
دوم: میزان ماسه بستر، نوع و مقدار صخره ها و المان های مختلف دکوراسیون و نوع آکواریوم شما است.
سوم: قدرت اسکیمر و نوع تجهیزات فیلتراسیون و میزان گردش آب
چهارم: وجود فیلتراسیون شیمیایی مثل زغال، زئولیت
پنجم: پایبندی شما به تعویض آب هفتگی است.

در مورد اول اگر نسیت آبزیان به حجم آکواریوم به درستی در نظر گرفته شده باشد و شما به دقت و با حوصله اقدام به اضافه کردن آبزیان به سیستم می نمایید.
در مورد دوم اگر میزان و نوع بستر مناسبی در اختیار دارید و از طرف دیگر صخره های شما دارای چگالی پایینی بوده و سطح بسیار زیادی را برای زیست در اختیار باکتری های چرخه نیتروژن قرار می دهد.
در مورد سوم اگر قدرت اسکیمر شما مناسب بوده و میزان گردش آب در بالاترین حد استاندارد قرار داشته باشد.
در مورد چهارم اگر در سیستم خود حتما طبق دستوالعمل از زغال و زئولیت استفاده می کنید و در اخر اگر به میزان لازم و به صورت هفتگی تعویض آب آکواریوم خود را انجام می دهید.
پس نیازی به استفاده از هیچ نوع از ساختار های مرتبط با فیلتراسیون بیولوژیک جهت زیست باکتری های مربوط به چرخه نیتروژن در آکواریوم شما وجود ندارد.
اما در صورتی که هر یک از آیتم های بالا ممکن است در آکواریوم شما رعایت نشده باشد و یا می خواهید آکواریومی با ظرفیت بسیار بالا و امنیت بیشتر داشته باشید می بایست از یک ساختار بیلوژیک مناسب در آکواریوم خود استفاده کنید.

باز هم یادآوری می کنم که اصولا انواع متریال بیولوژیک نقش موثری در برقراری و پایداری چرخه نیتروژن در آکواریوم شما خواهند داشت. اما متدهایی مثل پروبیوتیک مطرح شده توسط شرکت آکوافارست مربوط به چرخه بعد از چرخه نیتروژن و حذف نیترات و فسفات است. البته وجود یک ساختار بیلوژیک مناسب می تواند به فرایند دوم نیز کمک نماید.

شاد باشید


شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت