چگالی سنج و شوری سنج چشمی (رفرکتومتر)
چگالی سنج و شوری سنج چشمی (رفرکتومتر)چگالی سنج و شوری سنج چشمی (رفرکتومتر)چگالی سنج و شوری سنج چشمی (رفرکتومتر)

چگالی سنج و شوری سنج چشمی (رفرکتومتر)

ساگا آکوا

توضیح کوتاه

نوسانات شوری و عدم امکان دقیق تنظیم شوری می تواند استرس بسیار زیادی را در ماهی ها و مرجان های شما بوجود آورد. علاوه بر ماهی ها و مرجان ها عدم امکان سنجش دقیق شوری آب می تواند به ساختار بیلوژیک آکواریوم شما آسیب وارد کرده و تمام اکوسیستم آکواریوم شما را به خطر می اندازد. اولین مرحله برای تنظیم مناسب و حفظ شرایط پایدار شوری امکان اندازه گیری دقیق آن است. اطمینان داشته باشید حدث زدن میزان شوری در آکواریوم و یا استفاده از تجهیزات نا مناسب می تواند تمامی سرمایه شما را به خطر اندازد. این محصول به شما در اندازه گیری دقیق میزان شوری آب تنها با چند قطره و در عرض چند ثانیه با دقت بسیار بالا کمک خواهد کرد. استفاده آسان، دقت بالا و طول عمر زیاد دستگاه و عدم نیاز به رسیدگی های خاص می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
9114 - - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

توضیحات

نوسانات شوری و عدم امکان دقیق تنظیم شوری می تواند استرس بسیار زیادی را در ماهی ها و مرجان های شما بوجود آورد. علاوه بر ماهی ها و مرجان ها عدم امکان سنجش دقیق شوری آب می تواند به ساختار بیلوژیک آکواریوم شما آسیب وارد کرده و تمام اکوسیستم آکواریوم شما را به خطر می اندازد.

اولین مرحله برای تنظیم مناسب و حفظ شرایط پایدار شوری امکان اندازه گیری دقیق آن است. اطمینان داشته باشید حدث زدن میزان شوری در آکواریوم و یا استفاده از تجهیزات نا مناسب می تواند تمامی سرمایه شما را به خطر اندازد. این محصول به شما در اندازه گیری دقیق میزان شوری آب تنها با چند قطره و در عرض چند ثانیه با دقت بسیار بالا کمک خواهد کرد. استفاده آسان، دقت بالا و طول عمر زیاد دستگاه و عدم نیاز به رسیدگی های خاص می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

در این دستگاه امکان تنظیم دمای خودکار قرار داده شده است به این صورت که ابتدا لازم است چند قطره آب بر روی شیشه دستگاه قرار داده شود و درپوش آن بسته شود و بعد از چند ثانیه دمای آب با بدنه دستگاه یکسان شده و بدون خطا امکان قرائت شوری برای شما فراهم خواهد شد.

این دستگاه در یک جعبه پلاستیکی مناسب برای حمل به همراه یک پیپت، دستمال تنظیف میکروفایبر، راهنمای استفاده و پیچگوشتی مخصوص کالیبراسیون ارائه می گردد.راهنمای استفاده

قسمت های مختلف شوری سنج

کالیبره کردن شوری سنج

مرحله اول

کاور پلاستیکی مقابل شیشه نورگیر دستگاه را بلند کرده و ۲ تا ۳ قطره از آب مقطر خالص را بر روی شیشه دستگاه قرار دهید. کاور پلاستیکی را به آرامی در جای خود قرار دهید باید آب به صورت یکنواخت در تمام سطح شیشه پخش شده و هیچگونه حباب هوا و یا فضای خالی در اطراف و یا مرکز آن بوجود نیاید. باید در حدود ۳۰ ثانیه صبر کنید تا دمای نمونه با دمای دستگاه یکسان شود تا بتوانید مقدار صحیح شوری را در مرحله بعدی قرائت نمایید.

مرحله دوم

چشمی دستگاه را در مقابل چشم خود قرار داده و بخش نورگیر دستگاه را به صورت مستقیم به سمت یک منبع نور بگیرید. یک دایره را به همراه یک صفحه مدرج شده در مرکز آن مشاهده خواهید کرد. در صورت لزوم می توانید با چرخاندن چشمی به وضوح بیشتر تصویر و درجه ها برای قرائت راحتتر کمک کنید. باید قسمت بالایی درجه ها را به رنگ آبی و قسمت پایینی آن را به رنگ سفید مشاهده نمایید.

مرحله سوم

درپوش مربوط به پیچ تنظیم را باز کنید وبه چشمی دستگاه نگاه کنید و در صورت لزوم به کمک پیچگوشتی پیچ تنظیم دستگاه را بچرخانید به شکلی که خط مرز رنگ آبی و سفید دقیقا بر روی صفر درصد و یا ۱ S.G. قرار بگیرد. حال می توانید درپوش مربوط به پیچ تنظیم را ببندید. حال دستگاه به شکل دقیق تنظیم و کالیبره شده است. بهتر است اندازه گیری ها در یک دمای مشخص و نزدیک به دمای کالیبراسیون صورت گیرد و در صورتی که اختلاف دما در یک محیط جدید بیش از ۵ درجه سانتیگراد باشد باید عمل کالیبراسیون دستگاه از نوع و با توجه به درجه حرارت جدید انجام شود. برای مثال اگر دستگاه در دمای محیطی در حدود ۲۰ درجه سانتیگراد کالیبره شده باشد تنها می تواند نتایج مناسبی را در محدوده دمایی ۱۵ تا ۲۵ درجه سانتیگراد برای شما به همراه داشته باشد و اگر لازم شد از آن در دمای پایین تر ۱۵ درجه و یا بالاتر از ۲۵ درجه استفاده شود لازم است دستگاه از اول در شرایط دمایی جدید کالیبره شود.

اندازه گیری نمونه

حال می توانید به راحتی چند قطره از آب نمونه را بر روی شیشه اندازه گیری قرار داده و کاور پلاستیکی را ببندید و مقدار شوری را به دقت از روی چشمی بخوانید. توجه داشته باشید که به نکاتی که در مرحله های قبل برای پخش شدن آب و نبود حباب هوا بر روی شیشه عنوان شد در تمامی مراحل تست و برای تمامی انواع نمونه ها توجه کنید.

نگهداری از دستگاه

  • توجه داشته باشید اندازه گیری دقیق با این دستگاه تماما به نحوه کالیبراسیون و تنظیم دقیق دستگاه وابسته است پس بهتر است دستگاه با آب مقطر بسیار عالی و همچنین دقت زیاد کالیبره نمایید.
  • به هیچ عنوان دستگاه را در آب فرو نبرید. تمام بدنه دستگاه عایق بندی نشده و با نفوذ آب در دستگاه دقت دستگاه از بین رفته و آسیب خواهد دید.
  • نباید از مواد شیمیایی یا پارچه های تنظیف متفرقه برای نظافت شیشه دستگاه استفاده شود.
  • لازم است بعد از هر اندازه گیری شیشه و کاور پلاستیکی با آب تمیز چستشو داده شده و با دستمال مخصوص تمیز شود.
  • این دستگاه یه وسیله نوری است و به هیچ عنوان نباید دچار ضربه و آسیب دیدگی شود زیرا با وارد شدن هر گونه ضربه دقت خود را از دست خواهد داد.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت